POMPY CIEPŁA



pampa ciepla

Fot. Dimplex

Oferujemy pompy ciepła powietrze-woda wykorzystujące energię odnawialną zawartą w powietrzu do przetworzenia jej na tę potrzebną do ogrzania wody dla potrzeb budynków jedno- i wielorodzinnych.

Systemy grzewcze, ciepła woda użytkowa, podgrzanie wody basenowej 

Pompy ciepła typu powietrze-woda, które posiadamy w swojej ofercie, to urządzenia pobierające energię termiczną z powietrza atmosferycznego, by następnie przekazać ją do instalacji grzewczej. Można je umieścić wewnątrz czy na zewnątrz budynku lub zdecydować się na wersję zlokalizowaną zarówno w środku, jak i poza domem. Pod względem konstrukcyjnym pompy te dzielą się na urządzenia typu split – wówczas układ jest podzielony na 2 części: pierwszą z nich stanowi skraplacz będący elementem jednostki wewnętrznej, zaś druga znajduje się na zewnątrz – a także monoblok (jednosegmentowe modele).

Swoją zasadę działania pompy ciepła typu powietrze-woda opierają głównie na takich elementach jak:

  • dolne źródło – w tym wypadku jest nim powietrze uchodzące za najłatwiej dostępne źródło energii odnawialnej. Jego intensywny przepływ przez parownik zapewnia zamontowany przy nim wentylator.
  • obieg chłodniczy pompy ciepła – miejsce przekazywania energii w postaci ciepła z dolnego źródła, cechującego się niską temperaturą, do górnego źródła (punktu o wyższej temperaturze)
  • górne źródło – obieg instalacji grzewczej, dzięki któremu możliwe jest pokrycie zapotrzebowania budynku jedno- czy wielorodzinnego na ciepło oraz podgrzewania wody użytkowej. 

Pompy ciepła typu powietrze-woda są wykorzystywane do grzania ciepłej wody użytkowej (w tym tej basenowej), jak również zapewniania komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Ich współczynnik wydajności grzewczej jest naprawdę wysoki, a to sprawia, że na tak wielu płaszczyznach radzą sobie świetnie!


Najważniejsze etapy działania pompy ciepła typu powietrze-woda

  1. Za pomocą wentylatora-parownika powietrze jest doprowadzane do obiegu czynnika chłodniczego pompy. 
  2. Czynnik chłodniczy po podniesieniu temperatury wrze, a następnie staje się gazem. W kolejnym etapie jest on kierowany do sprężarki, gdzie ulega ogrzaniu.
  3. Wzrost temperatury sprawia, że możliwe jest przekazanie ciepła w skraplaczu do instalacji grzewczej budynku.
  4. Gaz – po przekazaniu ciepła – ulega schłodzeniu, jak również skropleniu. Ponadto obniża swoją temperaturę oraz ciśnienie, a kolejno przepływa do parownika. W tym miejscu następuje ponowne odebranie ciepła z dolnego źródła.
  5. Proces zaczyna się od początku.

Poznaj zalety pomp ciepła typu powietrze-woda

Pompy ciepła typu powietrze-woda posiadają szereg zalet przemawiających za zdecydowaniem się na ich instalację. Urządzenia te są wydajne, gdyż w większości przypadków ogrzeją one co najmniej dwukrotnie efektywniej niż inne źródła elektryczne. W dodatku te proponowane przez nas wyróżniają się doskonałą trwałością, energooszczędnością, jak również długą żywotnością. Co więcej, ich konserwacja czy serwis nie stwarzają żadnych problemów. Jeśli chodzi o montaż pomp ciepła tego typu, to jest on prosty, a także sprawny. Usługi instalacyjne tych urządzeń grzewczych świadczy nasza firma. Zapewniamy profesjonalne podejście do wykonywanej pracy, terminowość oraz szybkość realizacji. Swoją siedzibę mamy w Radomiu, ale dla naszych klientów dojedziemy w każde miejsce, w którym nas oni potrzebują. Zachęcamy do jak najszybszego kontaktu, by dowiedzieć się więcej. 


Mikroklimat – Pompy ciepła – montaż – Radom

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 mikroklimat.com.pl

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.