Klimatyzacja domowa – montaż w Radomiu


Jeżeli dokuczliwy upał daje się coraz mocniej we znaki, a włączony wentylator nie poprawia sytuacji, to nadszedł właściwy czas, by podjąć decyzję o zakupie i montażu klimatyzacji. Pamiętajmy, że o naszym samopoczuciu decyduje jednocześnie kilka czynników, takich jak temperatura wnętrza, wilgotność, prędkość powietrza, jego zanieczyszczenie oraz ilość świeżego powietrza na danej przestrzeni. W konkretnym, pojedynczym pomieszczeniu klimatyzacja może być realizowana za pomocą urządzeń indywidualnych, które zwykle schładzają je oraz usuwają z niego nadmiar wilgoci. Taki sprzęt doskonale zdaje egzamin w przypadku, gdy chcemy zapewnić sobie świeże, chłodne powietrze. Wśród klimatyzatorów można spotkać urządzenia wentylacyjno-chłodzące, wentylacyjne chłodząco-ogrzewające oraz systemy pełnej klimatyzacji. Na dobrą sprawę konstrukcja dwóch pierwszych typów jest do siebie podobna. Różnica polega jedynie na tym, że we wnętrzu drugiego z nich jest zamontowana nagrzewnica powietrza, która może również stanowić wyposażenie dodatkowe klimatyzatora. Jeśli chodzi o dostępne typy klimatyzatorów, to możemy wyróżnić zarówno modele przenośne, jak i stacjonarne.


Specjalizujemy się w montażu klimatyzacji niezależnie od wybranego rodzaju jednostki. Nasze doświadczenie zostało docenione przez wielu klientów z Radomia – teraz czas na Ciebie!

klimatyzacja
klimatyzacja split

Klimatyzacja do mieszkania lub domu – jaki typ wybrać?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest urządzenie typu split, składające się z jednostki wewnętrznej, instalowanej w pomieszczeniu oraz zewnętrznej, montowanej na zewnątrz budynku, zawierającej sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny. Jednostki przeznaczone do wnętrza lokalu są wykonywane w rozmaitych wariantach. Na rynku dostępne są wersje ścienne, sufitowe, kasetonowe, kanałowe oraz stojące. Do klimatyzowania więcej niż jednego pomieszczenia można wybrać wygodny i praktyczny system multi split, w którym jedna jednostka zewnętrzna obsługuje kilka jednostek wewnętrznych. Klimatyzacja domowa nadaje powietrzu pożądane przez nas parametry. Schłodzone powietrze będzie czyste, jeśli przed wylotem powietrza zostanie umieszczony specjalny filtr, który usuwa kurz oraz zanieczyszczenia.


Klimatyzacja domowa – co wpływa na jej efektywność działania?

Bezpośrednio po montażu klimatyzacja pracuje perfekcyjnie. Jednak z czasem filtry zanieczyszczają się, przez co spada wydajność pracy całego klimatyzatora, a zarazem wzrasta zużycie energii. Klimatyzatory często ulegają oblodzeniu spowodowanemu przez skraplanie się wody. W klimatyzacji mogą też rozwinąć się drobnoustroje, dla których pożywką będą zanieczyszczenia na filtrze. Powinna być ona więc regularnie czyszczona w celu nie tylko utrzymania dobrego stanu całego urządzenia, ale także zdrowia użytkowników. 


Jako profesjonaliści świadczymy kompleksowe usługi z zakresu montażu klimatyzacji na terenie Radomia i nie tylko, choć na tym nasza pomoc się nie kończy. Zapewniamy również serwis pomontażowy, aby móc wpływać na efektywność działania urządzeń, przywracając ich początkową sprawność.


Klimatyzacja w mieszkaniu – czy może zostać zamontowana w bloku?

Działając od wielu lat w Radomiu i innych miastach, niejednokrotnie spotkaliśmy się z pytaniami dotyczącymi montażu klimatyzacji. Wiemy, że wśród osób ceniących sobie wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach, a jednak mieszkających w bloku, pomysł założenia jednostki chłodzącej cieszy się dużą popularnością. Czy montaż klimatyzacji w bloku jest możliwy? Odpowiemy już na wstępie – TAK! Jedną z opcji wyboru są urządzenia typu split, które schładzają powietrze w pojedynczym pomieszczeniu, zaś drugą te nazywane multi split (schładzające więcej niż jeden pokój w budynku), o czym wspominaliśmy już wcześniej. Jeśli zamierzacie umieścić klimatyzator wewnątrz mieszkania będącego Waszą własnością, to jego instalacja nie będzie wymagała skompletowania stosownej dokumentacji. Sytuacja zmieni się, gdy tego typu urządzenie chcecie zamontować na zewnątrz – wtedy konieczne staje się uzyskanie zgody odpowiednich organów (w tym zarządcy budynku, a także spółdzielni), gdyż zarówno elewacja, jak i dach stanowią część wspólną w bloku.


Wybierając klimatyzator do bloku, należy zwrócić uwagę także na:

  • głośność urządzenia,
  • moc sprzętu,
  • klasę energetyczną klimatyzatora.

Klimatyzatory – dlaczego warto zdecydować się na ich montaż?

Upał w domu sprawia, że Wasze samopoczucie nie jest najlepsze, utrudnia Wam komfortowy, sen, a także ma wpływ na odczuwanie ciągłego zmęczenia? Rozwiązanie jest tylko jedno – montaż klimatyzacji. Jakie są najważniejsze zalety zdecydowania się na jej instalację? Przede wszystkim za pomocą klimatyzatorów można regulować temperaturę w zależności od swoich potrzeb. Co więcej, zastosowane w tym urządzeniu filtry rewelacyjnie eliminują wszelkie zanieczyszczenia – możecie w końcu odetchnąć pełną piersią bez obaw o to, czy powietrze w domu jest w pełni zdrowe. W dodatku za sprawą klimatyzacji domowej pozbędziecie się z pomieszczeń wilgoci, a więc niestraszny jest rozwój w nich pleśni i grzyba. 


Najważniejsze zalety zainstalowania klimatyzatorów

  1. Wysoki komfort wszystkich domowników.
  2. Stała cyrkulacja powietrza.
  3. Dodatkowe źródło ciepła, zwłaszcza w sezonie grzewczym.
  4. Świetna jakość powietrza w pomieszczeniach, które zostają oczyszczone z groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów.
  5. Możliwość kontroli wilgotności w domu.
  6. Korzystny mikroklimat.

W razie jakichkolwiek pytań na temat klimatyzacji domowej zachęcamy do jak najszybszego kontaktu lub odwiedzenia naszej siedziby zlokalizowanej w Radomiu. 

Mikroklimat – Klimatyzacja domowa – do mieszkania – montaż – Radom

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 mikroklimat.com.pl

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.